?

چطور شد به برنامه نويسي اندرويد علاقه مند شدم ؟

سالهاي پيش من برنامه نويس وب بودم و با زبان برنامه نويسي PHP کار ميکردم و با فريمورک هاي لاراول و کدايگنايتر هم چندين پروژه اجرا کرده ام اما بعد از مدتي به دليل اينکه يک پروژه ي عجيب به من سپرده شد مجبور شدم برنامه نويسي اندرويد را شروع کنم.

من هم مثل بسياري از افراد و حتي شما که قصد داريد برنامه نويسي اندرويد را شروع کنيد دچار سردرگمي بودم و زياد جستجو مي کردم اما بلاخره توانستم راه و مسير خودم را پيدا کنم. در ابتداي شروع به برنامه نويسي موبايل بصورت مولتي پلتفرم علاقه مند شدم و دوست داشتم با زبان هاي جاوااسکريپت و . که بلد بودم بتوانم اپليکيشن هاي اندرويدي توليد کنم ولي در همان ابتداي راه به مشکلات زيادي خوردم که قيد برنامه نويسي موبايل بصورت مولتي پلتفرم را در همان ابتداي راه زدم.

آموزش شروع برنامه نويسي اندرويد با جاوا?

چطور برنامه نويسي اندرويد را شروع کردم

از آنجايي که من اصيل بودن رو دوست دارم و هميشه کيفيت را به کميت ترجيح ميدهم مسيرم به سمت برنامه نويسي بصورت اختصاصي يا native کج شد و برنامه نويسي اندرويد را بصورت اختصاصي با زبان هاي رسمي آن که جاوا و کاتلين است انجام دادم.

علاقه مند شدن من از روي نياز بود ممکن است علاقه مندي شما به حوزه ي برنامه نويسي اندرويد از روي علاقه نباشد ولي چيزي که مهم است اين است علاقه داشته باشيد.

مسيري که براي شروع و يادگيري برنامه نويسي اندرويد نياز است

برنامه نويسي اندرويد فرايندي ساده دارد ولي بسياري از افراد در ابتداي راه سردرگم ميشوند و شايد هم از آن دده شوند. من هم بارها چنين شدم ولي پايداري من بود که به من کمک کرد امروز بتوانم يک برنامه نويس اندرويد حرفه اي شوم و همه ي درآمد من از راه برنامه نويسي اندرويد است ( از درآمد مالي و جايگاهم بسيار راضي ام ) .

آموزش برنامه نويسي اندرويد در سال 2022 1401?

شروع آموزش برنامه نويسي اندرويد

مسير اصلي که براي شروع برنامه نويسي اندرويد در سال 2021 که الان هستيم با مسيري که زمان هاي قبلي وجود داشت تفاوت دارد.اگر در اينترنت به دنبال آموزش برنامه نويسي اندرويد ميگرديد حتما به تاريخ آن آموزش دقت کنيد چون هر چه قديمي تر باشد به درد نخور است.

ابتدا بايد با مفاهيم و مباني برنامه نويسي آشنا باشيد چون در غير اين صورت پيشرفت خاصي در برنامه نويسي در هيچ حوزه اي براي شما بوجود نخواهد آمد، پس مباني و اصول در ابتداي تمام حوزه هاي برنامه نويسي مورد نياز است.

قدم دوم نصب اندرويد استوديو هست. اندرويد استوديو يک محيط برنامه نويسي قابل نصب روي کامپيوتر است که به شما اجازه ي برنامه نويسي اندرويد را ميدهد . اين محيط بسيار منعطف و پر از امکانات لازم براي توسعه ي انواع اپليکيشن هاي اندرويدي است.

شما ميتوانيد اندرويد استوديو را براي برنامه نويسي اندرويد روي سيستم عامل هاي ويندوز، لينوکس، مک و کروم نصب و اجرا کنيد.

پيش نياز هاي برنامه نويسي اندرويد با اندرويد استوديو موارد زير هست که حتما بايد نصب کنيد :‌

• اس دي کي هاي اندرويد

• جاوا يا JDK

• امولاتور اندرويدي

مورد اول که SDK هاي اندرويدي هست يک سري ابزارها هست که بايد دانلود کنيد و نصب کنيد

مورد دوم جاوا هست که حتما بايد براي اجراي اندرويد استوديو روي سيستم خود نصب کرده باشيد.

مورد سوم شبيه ساز سيستم عامل اندرويد در کامپيوتر هست که بتوانيد اپليکيشن هايي که مينويسيد را روي آن اجرا و تست کنيد.

هر سه مورد بالا به راحتي قابل نصب و پياده سازي هست ولي بايد به شيوه ي صحيح نصب و تنظيم کنيد.

براي همين من هر دوره ي اموزشي يا هر مطلبي را قرار نميدهم که گمراه نشويد . بهتر است از يک دوره ي اموزشي کاملي مثل دوره ي آموزش برنامه نويسي اندرويد سايت آواسام استفاده کنيد.

دوره ي آموزش برنامه نويسي اندرويد?

دوره ي آموزش برنامه نويسي اندرويد به زبان فارسي

اين دوره ي آموزشي به زبان فارسي و با کيفيت بالا تهيه شده است من خودم استفاده کرده ام و به شخصه پيشنهاد ميکنم از اين دوره استفاده کنيد مخصوصا اگر برنامه نويسي اندرويد را تازه شروع ميکنيد.

من دوره هاي خيلي زيادي در اين حوزه به زبان فارسي ديده ام ولي هيچ يک از آن دوره ها به اندازه ي اين دوره نظر من را جلب نکرد.

قدم بعدي انتخاب زبان برنامه نويسي براي ساختن اپليکيشن هاي اندرويدي است که براي توليد اپ هاي اندرويدي دو زبان برنامه نويسي بصورت رسمي وجود دارد زبان کاتلين و زبان جاوا

زبان جاوا اولين زبان رسمي براي توسعه ي اپليکيشن هاي اندرويدي بود که اين زبان از قدرت و توانايي هاي بالايي برخوردار است اما برخي مشکلاتي که داشت باعث ميشد سرعت برنامه نويسي کم شود و کيفيت کار کمي کاهش پيدا کند.

به همين منظور شرکت جت برينز يک شرکت روسي بود که يک زبان برنامه نويسي جديدي خلق کرد البته بايد بدانيد که خود محيط اندرويد استوديو برپايه ي يک محيطي به اسم Intellij هست که اين محيط را هم شرکت جت برينز ساخته. زباني که جديدا خلق شد کاتلين نام گرفت که برخي ايرادات جاوا را رفع کرده بود.

از جمله ويژگي هاي زبان کاتلين سادگي آن و مختصر بودن کدهاي نوشته شده است که در زمان و زحمت برنامه نويسان صرفه جويي ميکند.

اما هيچ يک از اين زبان ها قرار نيست جايگزين ديگري شود و بهتر است ابتدا برنامه نويسي اندرويد را با زبان جاوا شروع کنيد و سپس با زبان برنامه نويسي کاتلين به پروژه هاي خود سرعت چندبرابري ببخشيد.

اولين قدم من براي شروع برنامه نويسي اندرويد

ياد گرفتن زبان جاوا اولين قدم من براي برنامه نويسي اندرويد بود که فکر ميکنم بهترين کاري بود که انجام دادم بعدا که به زبان کاتلين سوئيچ کردم تصور ميکردم ديگر به جاوا نيازي ندارم ولي اشتباه ميکردم جاوا باز هم کاربرد دارد و در کنار کاتلين که صد در صد با آن سازگار است کار ميکند.

آموزش برنامه نويسي اندرويد?

شروع برنامه نويسي اندرويد با جاوا

با جاوا ميتوانيد برنامه نويسي اندرويد را شروع کنيد و در محيط Android Studio براي اندرويد اپ توليد کنيد.

جاوا هيچ محدوديتي ندارد ولي کاتلين کمک کننده هست مخصوصا وقتي کدهاي پروژه زيادي ميشود.

مثلا فرض کنيد شما هم با تلمبه دستي ميتوانيد لاستيک را باد بزنيد هم با تلمبه ي برقي ! هر دو يک کار را انجام ميدهد ولي زحمتي که ميکشيدو زماني که صرف ميکنيد ببينيد چقدر تفاوت دارد.

البته مقايسه ي جاوا با کاتلين انقدرها هم بزرگ نيست فقط در حد مثال خواستم روشن کنم که تفاوت کاتلين با جاوا چيست.

جاوا بصورت گسترده اي در بازي سازي ، برنامه نويسي دسکتاپ ، برنامه نويسي موبايل ، برنامه نويسي وب و . کاربرد دارد اين زبان خيلي قدرتمند است و تقريبا در اکثريت فناوري جاي دارد. پس اين زبان را دست کم نگيريد.

براي شروع برنامه نويسي کاتلين زياد جالب نيست چون شما موقع کدنويسي با کاتلين براي برنامه نويسي اندرويد با کلااس ها و کتابخانه هاي جاوايي سرو کار خواهيد داشت و اين خودش نشان ميدهد شما بايد قبلتر جاوا را کار کرده باشيد تا دچار مشکل و سردرگمي نشويد.

دومين قدم من براي حرفه اي شدن در برنامه نويسي اندرويد

بعد از يادگيري زبان برنامه نويسي جاوا من بصورت کامل و صحيح محيط برنامه نويسي اندرويد به نام Android Studio و گردل را ياد گرفتم.

دوره ي آموزش برنامه نويسي اندرويد?

شروع و يادگيري برنامه نويسي اندرويد

گردل يک سيستم بيلدينگ جالب هست که در محيط اندرويد استوديو جاي گرفته است و وظيفه ي آن بيلد کردن يا ساختن اپليکيشن قابل نصب روي گوشي است که يک فايل APK تحويل ميدهد.

شما ميتوانيد اين فايل APK را بصورت تستي روي گوشي اندرويدي خود نصب کنيد اما براي انتشار آن در اينترنت يا مارکت هاي مختلف اندرويدي بهتر است آنرا امضا يا Sign کنيد.

اين مقاله ادامه دارد .

?

چطور شد به برنامه نويسي اندرويد علاقه مند شدم ؟

بهترين دوره ي آموزشي شروع برنامه نويسي

برنامه ,نويسي ,اندرويد ,زبان ,ي ,کنيد ,برنامه نويسي ,نويسي اندرويد ,اندرويد را ,اندرويد استوديو ,زبان برنامه ,برنامه نويسي اندرويد ,زبان برنامه نويسي ,آموزش برنامه نويسي ,براي برنامه نويسي

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

William's style ghabechoubis مطالب اینترنتی اسپرت دوربین | ویدئو دیتا پروژکتور ، وایت برد هوشمند و پرده نمایش ، ویدئو دیتا پروژکتور ، وایت برد هوشمند ، پرده نمایش nilootarhic دنیانت (خیالپردازِ نادانِ سابق) خبر فوری لیفان موتور Andrea